Podczas Tygodnia Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Plewiskach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Nasza Gmina czyta dzieciom.

Gościem była pani Emilia Koronka autorka książki „Cztery pory roku. Zabawy plastyczne ze scenariuszami zajęć”. Przeczytała najmłodszym światowy bestseller, wydany w 17 krajach, pt. „Bajkołapek na dobranoc” autorstwa Helen Doherty.

Ta pięknie ilustrowana książka opowiada o rozczytanych Norkach Małych, w których niepostrzeżenie zaczynają znikać książki. Zając spod trójki – Eliza Uszko postanowiła rozwiązać tę zagadkę i odzyskać ukochane lektury zwierzątek. W przygotowaną zasadzkę wpadł niczego nieświadomy Bajkołapek – samotne stworzonko szukające pocieszenia w pięknych historiach. Zajączek odzyskał skradzione książki, a Bajkołapkowi każdego wieczoru zapewnił wieczorną lekturę, żeby nigdy więcej nie musiał się czuć samotny. Ta urocza opowieść z morałem podkreśla, że nie warto odbierać innym cudzej własności i na każdym kroku możemy znaleźć kogoś, kto nam pomoże i kogo sami przy okazji uczynimy szczęśliwym.

Gość spotkania nawiązał świetny kontakt z młodymi czytelnikami. Wszyscy razem narysowali głównego bohatera książki, następnie sympatyczna gromadka przyczyniła się do zrobienia własnych Bajkołapków, które na zakończenie spotkania wzięły udział w teatrzyku.

Serdecznie dziękujemy pani Emilii za propagowanie czytelnictwa, przeczytanie książki oraz  przeprowadzenie twórczych warsztatów plastycznych, a uczestnikom spotkania za przybycie i miłą atmosferę.