Drodzy młodzi Czytelnicy!

Choć w czasie ferii nie mamy możliwości zaproszenia Was na spotkania w Bibliotece, jednak zachęcamy do korzystania z naszego księgozbioru – mamy w nim mnóstwo książek, które z pewnością Was zainteresują. Oto kilka nowości specjalnie dla Was na zimowe dni:

 

 

Świetna książka Marcina Wichy, autora bestsellera dla dzieci „Wielka księga Klary” oraz laureata wielu nagród, w tym Paszportu Polityki czy literackiej Nike. Siedmioletnia Strusia to prymuska zgłoszona przez szkołę do programu promocji grzeczności. Wszystko zmienia się jednak, gdy w jej życiu pojawia się Łysol – wielkie kudłate psisko, które jest Trenerem Niegrzeczności. Wtedy okazuje się, że z grzecznością, jak ze wszystkim nie należy przesadzać…„Lekcje niegrzeczności” to ilustrowana przez autora, dynamiczna i wesoła opowieść, która z pewnością Was rozbawi.

Marcin Wicha, Łysol i Strusia. Lekcje Niegrzeczności, Mamania, Warszawa 2020.

 

 

 

Kolejna część rewelacyjnej serii Agnieszki Stelmaszczyk „Mazurscy w podróży”. Tym razem sympatyczna rodzina Mazurskich wybiera się w podróż do Holandii – krainy rowerów i tulipanów, a także w bliższe nam rejony do Krakowa i Karpacza. W drodze spotkają ich niesamowite przygody, które zakończą się porwaniem Buni. Czy rodzinie uda się ją uratować? Musicie sami się przekonać.Książka pełna jest ciekawostek o tajemniczych miejscach, zawiera zabawne ilustracje i  unikalne zdjęcia opisywanych miejsc z prywatnych zbirów Autorki.

Agnieszka Stelmaszczyk, Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka, Wilga, Warszawa 2020.

 

 

 

Książka dla młodszych i starszych. Niesamowita opowieść o rodzeństwie, które nie chcąc trafić do sierocińca podejmuje pracę u ekscentrycznej rodziny Windsorów. Ich dom zrośnięty jest z wielkim, starym i magicznym drzewem. Kiedy w nocy pojawia się tajemnicza postać, para młodych bohaterów czuje się naprawdę zaniepokojona… Musicie koniecznie przeczytać, jak potoczą się  ich  losy!

Polecamy dla tych, którzy nie boją się literatury z dreszczykiem…

Jonathan Auxier, Nocny ogrodnik, Dwukropek, Warszawa 2017.

 

 

To kolejna zabawna książka autora opowieści o przygodach Wikinga Tappiego, która nie pozwoli Wam się nudzić. Dajcie się porwać historii pełnej tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

Czy słyszeliście kiedyś o puchańcach i strachulcach? Nie…? Nic nie szkodzi! Z tej książki dowiecie się, kim są zarówno jedne, jak i drugie stwory oraz jak poradził sobie z nimi Marcel, magiczny bohater opowieści, który pewnego dnia odkrył w swoim ogródku obecność ostatniego przedstawiciela zagrożonego gatunku. Musi go teraz obronić przed groźnym potworem…

Marcin Mortka, Awantura ze Strachulcem, Zielona Sowa, Warszawa 2020.

 

 

Nowa powieść autorki Mostu do Terabithii, historia jedenastoletniej Gilly, która trafia do kolejnej rodziny zastępczej. Dziewczyna jest inteligentna, zbuntowana i … bardzo samotna. Wyobraża sobie, że któregoś dnia wróci po nią matka, dlatego stara się za wszelka cenę zniechęcić do siebie kolejnych opiekunów. Czy uda jej się to tym razem?

To książka dla dziewcząt i nie tylko…

Katherine Paterson, Wspaniała Gilly, Nasza Księgarnia, Warszawa 2018.

 

 

 

„Ta książka, o mieście tak małym, że nie ma go na żadnej mapie, to książka szczególna, taka, która będzie dorastać wraz z czytelnikiem.” – mówi sama autorka, Katarzyna Ryrych. I choć życie nie zawsze układa się jak bajka, ta opowieść pozwoli Wam się przenieść w zaczarowany świat miasteczka, w którym koty mówią „dzień dobry”, w remontach pomagają skrzaty, a nocą ożywają zabawki.

Tajemnicza, baśniowa atmosfera książki i piękne ilustracje Grażyny Rigall pomogą przenieść się daleko stąd. Polecamy zarówno dla małych, jak i dla tych trochę starszych…

Katarzyna Ryrych, Złociejowo, Wydawnictwo Amanada, Gdańsk 2018.

 

 

 

Seria dla tych, którzy w ferie chcą podszkolić swój angielski. Wszystkie książki przeznaczone są do czytania w języku oryginału, dostosowane do różnych umiejętności językowych aż na siedmiu poziomach zaawansowania. W zbiorach naszej biblioteki znajdują się pozycje widoczne nie tylko na powyższym zdjęciu, ale również znane Wam z polskich przekładów powieści, opowiadania, a nawet komiksy. Tym razem macie więc okazję przypomnienia sobie ulubionych historii po angielsku. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

 

 

Nowy cykl książek autora bestsellerowej serii „Najfutbolniejsi”. Tym razem bohaterami opowieści jest rodzina Balbuenów oraz ich sąsiedzi. Za sprawą magicznych zdarzeń przenoszą się oni w czasie – do różnych miejsc i okresów historycznych. Tam wpadają w prawdziwe tarapaty, ale szczęśliwie udaje im się wydostać z opresji, zarówno w czasach Cesarstwa Rzymskiego, jak i w okresie ostatnich rycerzy czy na Dzikim Zachodzie. W jaki sposób? Przekonajcie się sami…

Dynamiczna, pełna niespodziewanych zwrotów akcja i zabawne ilustracje z pewnością rozweselą zimowe dni!

Roberto Santiago, Zagubieni w czasie. Przygody Balbuenów na Dzikim Zachodzie, Warszawa 2017.

Roberto Santiago, Zagubieni w czasie. Przygody Balbuenów i ostatniego rycerza, Warszawa 2018.

Roberto Santiago, Zagubieni w czasie. Przygody Balbuenów w Cesarstwie Rzymskim, Warszawa 2020.

 

Wszystkie opisy sporządzono na podstawie informacji wydawców.

 

 

 

Filia Biblioteczna w Plewiskach

ul. Grunwaldzka 612A

62-064 Plewiska

tel. 618 678 419

Godziny otwarcia
(od 6 maja 2020 do odwołania)

poniedziałek 10.00 – 17.00

wtorek 12.00 – 18.00

środa 10.00 – 15.00

czwartek 13.00 – 19.00

piątek 10.00 – 16.00

Filia Biblioteczna w Wirach

ul. Łęczycka 101

62-051 Wiry

tel. 618 105 757

Godziny otwarcia
(od 6 maja 2020 do odwołania)

poniedziałek 12.30 – 17.30

wtorek 12.30 – 17.30

środa 9.00 – 14.00

czwartek 14.00 – 19.00

piątek 11.00 – 16.00

Filia Biblioteczna w Chomęcicach

ul. Poznańska 65

62-052 Chomęcice

tel. 618 107 435

Godziny otwarcia
(od 6 maja 2020 do odwołania)

poniedziałek 13.00 – 18.00

wtorek 12.00 – 17.00

środa 9.00 – 15.00

czwartek 14.00 – 19.00

piątek 12.00 – 16.00

Font Resize
Kontrast