Już po raz czwarty w Filii Biblioteki Publicznej w Plewiskach odbył się Piknik dla dzieci. 9 września aktorzy Teatru Kameleon z Krakowa zadbali o świetną zabawę i atrakcje podczas wrześniowego przedpołudnia. Najmłodsi mieli okazję wzięcia udziału w interaktywnym przedstawieniu pt. „W zdrowym skrzacie zdrowy duch”. Bohaterami były dwa skrzaty Miluś i Miłasia. Miluś obiadał się słodyczami, unikał sportu. Za jego niewłaściwe zachowanie wróżka pozbawiła go głosu. Dzieci żywiołowo uczestniczyły w spektaklu. Podsuwały pomysły jak zachęcić Milusia do zdrowego odżywiania się. Brały udział w tańcu, wykonywały podskoki, przysiady i pajacyki. Zapewniło im to wiele radości i sporą porcję pożytecznej wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Dzięki ich pomocy Miluś odzyskał głos. Piknik był wspaniałym wydarzeniem wszyscy świetnie się bawili, były zabawy, animacje, konkursy. Mali czytelnicy ochoczo wzięli udział w przeciąganiu liny. Rywalizacja była niezwykle zacięta, ponieważ konkurencja miała pokazać kto w najbliższych latach będzie rządził w Plewiskach kobiety czy mężczyźni.

Podczas trwania pikniku panowała radosna atmosfera, był on świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu rodziców i dzieci.