W tym roku przed świętami Bożego Narodzenia Biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do obejrzenia spektaklu „Pingwinkowa rewolucja” w wykonaniu aktorów Teatru Kurtynka z Poznania. Dwa zabawne pingwiny Krysia i Franek pragnęły, żeby wszyscy byli szczęśliwi i żeby święta Bożego Narodzenia trwały cały rok. Interaktywne przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, które aktywnie w nim uczestniczyły. Kolorowa scenografia i zabawne dialogi wprawiły je w radosny nastrój. Najmłodsi nie tylko poznali najmroźniejsze miejsce na Ziemi – Antarktydę, ale nauczyli się, że święta mogą trwać przez cały rok, wystarczy być uśmiechniętym i miłym dla innych. Oprócz tego młodzi widzowie przygotowywali się na przyjście Świętego Mikołaja przywołując go piosenkami. Z niecierpliwością oczekiwali przybycia wyjątkowego gościa. W końcu pojawił się z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało słodki upominek oraz miało możliwość zrobienia zdjęcia z Mikołajem i elfem Jadwigą.