Tuż przed świętami Wielkanocnymi w Filii Biblioteki Publicznej w Plewiskach odbyło się kolejne spotkanie z książką.
Gościem marcowego spotkania była pani Małgorzata Kurasz, Dyrektor Przedszkola Samorządowego „Słoneczko” w Rosnówku.
Pani Małgosia przyniosła książkę Nele Moos i Annet Rodolph pod tytułem „Mały Kruk Skarpetka. Wiosna i Wielkanoc”. Dzieci wysłuchały dwóch opowiadań „Wszystko rośnie” i „Niezwykła pisanka”. Wspólnie z bohaterami książeczki zastanawiały się – czy jeśli wsadzi się coś do ziemi , to wkrótce urośnie tego dużo więcej? A Kruk Skarpetka okazał się znakomitym, pisankowym malarzem wszech czasów.
Na koniec spotkania Pani Małgosia poczęstowała najmłodszych czytelników czekoladowymi jajeczkami. Dzieci wspólnie z rodzicami nagrodziły gościa brawami. Były również wielkanocne życzenia.
Kolejnym punktem spotkania były warsztaty plastyczne. Tym razem prowadzącymi były panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach Pani Magdalena Konieczek oraz Honorata Dreczkowska.
Panie zaproponowały uczestnikom warsztatów wykonanie ozdobnych jajek. Każde dziecko mogło wybrać sposób ozdabiania jajka. Były różne propozycje, między innymi, dzieci mogły ozdabiać styropianowe jajka przygotowanymi wcześniej , kolorowymi wiórkami kokosowymi. Jajka nie tylko pięknie wyglądały, stanowiąc piękną ozdobę wielkanocną, ale również cudownie pachniały kokosem. Dzieci przygotowały również ozdobne kurczaczki. Na koniec spotkania panie z biblioteki przygotowały dla każdego uczestnika słodki upominek w postaci czekoladowego zajączka. Była to prawdziwa uczta dla zmysłów i niezwykle inspirująca zabawa. Jeszcze raz pięknie dziękujemy zaproszonym gościom.

Sylwia Zimna-Przylepa